College uit bezwaar tegen gedeelte bestuursakkoord

VNG-logo

De Vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG) heeft met het Rijk een conceptbestuursakkoord gesloten.

In het akkoord zijn afspraken gemaakt over taken die de gemeente in de komende jaren gaat uitvoeren en over het geld dat de gemeente daarvoor krijgt. De VNG heeft de gemeenten gevraagd hun mening over het akkoord te geven.

Burgemeester en wethouders van Gilze en Rijen hebben op één punt grote bezwaren tegen het akkoord. Het college roept de VNG op om het bestuursakkoord aan te vullen met betere financiële afspraken over de consequenties van de Wet Werken naar Vermogen. Als de VNG daartoe geen mogelijkheden ziet, stemt het college tegen het akkoord tijdens het VNG-congres op 8 juni 2011.

Het Rijk wil alle regelingen aan de onderkant van de arbeidsmarkt onderbrengen in één wet. Door WWB, Wsw en Wajong samen te voegen wil het Rijk de effectiviteit vergroten en flink bezuinigen. De nieuwe wet leidt er toe dat iedereen aan de onderkant van de arbeidsmarkt op bijstandsniveau komt. En ‘bijstandsniveau’ wordt verder aangescherpt. Verwacht mag worden dat dit tot meer armoede leidt.

Burgemeester en wethouders zijn van mening dat de nieuwe wet te grote gevolgen heeft voor mensen in de bijstand of de Wsw en vinden ook dat de gemeente te weinig geld krijgt voor de uitvoering van de nieuwe wet. De financiële consequenties komen voor rekening van de gemeente, die geacht wordt iedereen aan het werk te krijgen en te lage inkomens aan te vullen tot bijstandsniveau. Daar bovenop krijgen de gemeente een bezuiniging te verwerken.

Actueel / Gemeentelijk nieuws / College uit bezwaar tegen gedeelte bestuursakkoord