Gilze en Rijen wil verbrede rijksweg N282 met autoluw Hulten

Als het aan burgemeester en wethouders ligt wordt de provinciale weg N282 in Rijen in de toekomst een weg met twee rijbanen van twee rijstroken met een nieuwe kruising Rijksweg-Ballingsweg. Daarbij horen dan verkeersmaatregelen bij Hulten om dit dorp autoluw te maken.

Deze voorkeur met randvoorwaarden gaat het college bespreken met de commissie Ruimte en de provincie Noord-Brabant.

Dit toekomstbeeld komt voort uit een MER-onderzoek en is voor het college het Meest Milieuvriendelijk Alternatief (MMA) en het Voorkeursalternatief (VKA). In dit alternatief zijn de volgende maatregelen rondom Hulten opgenomen:

  • ten westen van de huidige kruising met de Burg. Ballingsweg buigt de rijksweg af naar het zuiden om vervolgens ten zuiden van de genoemde kruising weer op de Burg. Ballingsweg aan te sluiten.
  • Op het nieuwe kruispunt komt een enkele rijbaan richting Hulten met een stoplicht dat steeds kort op groen staat.
  • Omdat er vervolgens meer verkeer over de Burg. Ballingsweg rijdt, moet deze weg ook worden verbreed van 1x2 naar 2x2 rijstroken.

Het college gaat met de provincie in gesprek over de financiële gevolgen van dit alternatief. Daarbij wil de gemeente graag weten wat de provincie gaat betalen en wat dit de gemeente zelf gaat kosten. Ook is het college benieuwd naar de fasering die de provincie voor ogen heeft voor de toekomst van de N282 in Rijen en in Tilburg.

Na de zomer houdt het college een informatieavond over de toekomst van de N282 in de gemeente. Eind 2011 is het aan de gemeenteraad om een definitieve keuze te maken voor de toekomst van de N282 in Rijen.

N282 kaartje

Actueel / Gemeentelijk nieuws / Gilze en Rijen wil verbrede rijksweg N282 met autoluw Hulten