Groene parkeerplaatsen in onze gemeente

groene parkeerplaats

In onze gemeente leggen we steeds meer groene parkeerplaatsen aan, onder andere in Rijen Noord-Oost en volgend jaar in woningbouwplan Curve16 in Gilze (achter basisschool De Wildschut).

Een groene parkeerplaats is een halfverharde parkeerplaats met gras. We gebruiken speciale bestrating dat water doorlaat. Het regenwater kan zo goed de grond inzakken. Dit helpt mee om wateroverlast bij een erge bui te verminderen. Daarnaast zorgt het voor een groener straatbeeld. In de toekomst gaan we steeds meer parkeerplaatsen vergroenen.

Hoe ziet een groene parkeerplaats er uit?

Groene parkeerplaatsen blijven parkeerplaatsen. Het zijn dus geen perfecte groene gazonnetjes. In de zomer bij hitte en in de winter kan het er wat droog en dor uitzien. Net zoals bij een grasveld herstelt zich dat vanzelf.

Onderhoud

De groene parkeerplaatsen maaien we af en toe. Als het nodig is zaaien we bij. Dit is afhankelijk van het weer.